MİLA’da Kardeş Kıskançlığı Konuşuldu

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) personeline yönelik hizmet içi eğitim programı hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamında düzenlenen üçüncü seminerde kardeş kıskançlığı konusu ele alındı.

Üniversitemizin akademik birikiminden üst düzeyde istifade etmeyi amaçlayan MİLA, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çam’ı ağırladı. Eğitime, MİLA’nın Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi R. Şamil Tatık, Müdürü Arş. Gör. Mehmet Başaran ve eğitimci kadrosu katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Çam, kardeş kıskançlığını doğuran ve sürmesine sebep olan koşulları ele alarak başladığı konuşmasında, okul öncesi eğitimcilerinin bu sorunu ortadan kaldırmaya dönük ne tür çözümler üretebileceği konusunda ipuçları aktardı. Kardeş kıskançlığının muhtemel sebepleri, ebeveynlerin bu konuda nasıl davranmaları gerektiği hakkında da açıklamalar yapan Dr. Öğr. Üyesi Çam, kıskançlığın doğal bir duygu olduğuna fakat özellikle anne babaların ve eğitimcilerin yanlış tutumları sonucu bir soruna dönüşebildiğine dikkat çekti.

Seminer, soru-cevap bölümü ile sona erdi.